Haber / Litvanya’dan Rusya’ya ‘işgalci’ eleştirisi
14:26 21 November 2015

Litvanya Cumhurbaşkanı Grybauskaite, Rusya’nın halen başka ülkelerin topraklarını işgal ettiğini belirterek, “Rusya’nın parçası olmak istediği yeni herhangi bir koalisyona katılmayacağız” dedi.

Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite, Suriye’de IŞİD’e karşı tüm güçlerin birleştirildiği yeni bir koalisyona Rusya’nın dahil olması fikrine ilişkin, ülkesinin “Rusya’yı kapsayan ya da Rusya’nın parçası olmak istediği yeni herhangi bir koalisyona katılmayacağını” bildirdi.

Grybauskaite, Letonya Cumhurbaşkanı Raimonds Vejonis ve Estonya Cumhurbaşkanı Toomas Hendrik Ilves ile yaptığı görüşmenin ardından basına açıklamada bulundu.

Litvanya Cumhurbaşkanı Grybauskaite, Paris’te yaşanan terör saldırılarından sonra Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın ABD ve Rusya Devlet Başkanları ile terör örgütü IŞİD’e karşı güçlerini birleştirilmesi ihtimaline değinerek, “Litvanya, Rusya’yı kapsayan ya da Rusya’nın parçası olmak istediği yeni herhangi bir koalisyona katılmayacak” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın halen “başka ülkelerin topraklarını işgal ettiğini” vurgulayan Litvanyalı lider, “Rusya, Ukrayna ile Gürcistan olmak üzere, iki ülkede askeri eylem düzenliyor” dedi.

Comments are closed.

HABER / En Çok Okunanlar