26 Eki 2013
Ankara Mazlumder’de İnsan Hakları Okulu Başlıyor…
12:20 9 October 2013

Sahasında yetkin isimlerin eğitimci olarak katıldığı program çerçevesinde, insan hakları denilen olgunun tarihsel ve kavramsal analizi ile referansları ve insan haklarına ilişkin farklı teoriler ve eleştiriler işlenecek. Mazlumder Ankara Şubesi tarafından açılan okulda geçmişte olduğu gibi bugün de insanlığın ihtiyacı olan hak, hukuk, adalet, özgürlük gibi olgular üzerinde durularak bu konularla ilgili kişilerin tespit edilip, yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

İnsan Hakları Okulu ile ilgili Mazlumder Ankara Şubesi’nden yapılan açıklama şöyle

“İnsan Hakları”nın bizim için tamamlanmış ve öğretimsel bir kavram olmaktan çıkarak, tanımlanmasında etkin olduğumuz bir kavrama dönüşmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu inançla İnsan Hakları Okulu’nun yeni bir arayışın düşünsel ve amelî zeminini inşa etmesini ümit ediyoruz.

Hukukun öğreniminin ve toplumsal alana yaygınlaştırılmasının da bu tür çalışmalarla ve bu çalışmalar neticesinde oluşacak mücadele örnekleriyle gerçekleşeceği kanaatindeyiz.

Dünyayı yaşanmaz hale getirme gayretinde olan egemen ve zalim güçler dikkate alındığında bunun ne denli önemli olduğu sarsıcı şekilde ortaya çıkmaktadır. İşte bu tehdide karşı hakka, adalete ve özgürlüğe sahip çıkan cesur ve vicdan sahibi insanlara ihtiyaç duyuyoruz.

Yukarıda zikredilen amaçlarla yürüttüğümüz okulumuza başvurular başlamıştır. İnsan Hakları Okulu genel kuralları ve başvuru formunu aşağıdaki linklere tıklayarak indirebilir, başvuru formunu doldurduktan sonra [email protected] adresine gönderebilir ya da derneğe elden ulaştırabilirsiniz.

 

 Başvuru Formu İçin Tıklayınız

webimage/insan-haklari-okulu-2013-basvuru-formu(1).doc
İnsan Hakları Okulu Okulu Genel Kurallar İçin Tıklayınız

webimage/insan-haklari-okulu-2013-genel-kurallar(1).doc

 

Comments are closed.